rolki transportowe

Oferta rolek

Rolki transportowe możemy podzielić na cztery podstawowe grupy:

  1. Rolki grawitacyjne – ekologiczny sposób na transport opakować z wykorzystaniem sił natury.
  2. Rolki napędowe – służą do transportu poziomego
  3. Rolki stożkowe – służą do pracy na łukach transporterów rolkowych.
  4. Rolki hamujące – służą do wyhamowywania paczek, palet, opakowań na transporterach grawitacyjnych i ciągach magazynowych.

rolki grawitacyjneRolki transportowe grawitacyjne: są często stosowane w transporterach rolkowych gdzie materiał transportowany na transporterze przesuwamy jest dzięki sile grawitacji lub jest przepychany ręcznie lub mechanicznie. Rolki transportowe możemy wykonać zarówno z tworzywa sztucznego PCV jak i ze stali. Rolki grawitacyjne możemy dostarczyć pokryte różnego rodzaju powłokami takimi jak: powłoki gumowe, poliuretanowe, silikonowe. W ofercie posiadamy rolki z powłokami z żywic epoksydowych oraz z PTFE.


rolki napędoweRolki transportowe napędowe:
są stosowane w urządzeniach do napędu taśmy lub do bezpośredniego transportu na rolkach. Rolki napędowe mogą być wyposażone w pojedyncze lub podwójne koło zębate. Koło zębate może być dostosowane do pracy z łańcuchem zębatym lub z paskiem zębatym. Wykonujemy również rolki napędowe napędzane okrągłym paskiem polikardowym zarówno w wersji stalowej jak i rolki wykonane z tworzywa PCV w kolorze niebieskim, ciemno oraz jasno szarym.

 

rolka stożkowa rodzajeRolki transportowe stożkowe: używane są jako wypełnienie zakrętów – łuków w transporterach rolkowych. Rolki stożkowe mogą być zarówno grawitacyjne jak i napędowe . Rolki stożkowe mogą mieć powłokę wykonaną z tworzywa twardego na bazie PCV lub elastycznego wykonanego z mieszanek gumowych, poliuretanowych lub silikonowych.

 

rolki hamująceRolki transportowe hamujące: służą do wyhamowywania rozpędzonych paczek, skrzynek, palet i zabezpieczają przed ich rozbiciem i zniszczeniem transportowanego towaru.