rolki transportowe

Elektro-rolki

Elektro-rolki

Rolki z umieszczonym wewnątrz silnikiem jedno lub trójfazowym to jedna z typowych form napędu przenośników taśmowych oraz rolkowych stosowanych w zakładach przemysłowych i nie tylko. Z tego typu rozwiązaniem spotykamy się każdego dnia np. robiąc zakupy w markecie lub większym osiedlowym sklepie tak gdzie towar przesuwany jest na taśmie. Napęd w boksie kasowym odbywa się za pomocą elektro – rolki umieszczonej w urządzeniu.

ZAPYTAJ O OFERTĘ

POMAGAMY W DOBRANIU ODPOWIEDNIEGO TYPU ROLKI TRANSPORTOWE

TEL. 698-625-532

Niewątpliwą zaletą elektro-rolek jest mały rozmiar oraz bezproblemowa praca. Elektor rolki marki Rollex sprawdzają się w najtrudniejszych zastosowaniach. Sterownie elektrorolką odbywa się podobnie jak zwykłego silnika elektrycznego np za pomocą falownika umieszczonego w szafie sterującej przenośnika.

Rolka napędowa typ 840-50.

Jedna z najmniejszych średnic elektro – rolek, Możemy wykonać i dostarczyć rolkę z silnikiem wyposażona w powłokę z mieszanki gumowej. Rolka z płaszczem z elastycznego tworzywa sztucznego jest dedykowana do przeniesienia napędu na transporter taśmowy. Moc i charakterystykę rolki dopieramy do warunków pracy i przeznaczenia elektrobębnów.

elektrorolka rollex

Rodzaje osi w rolkach napędowych Rollex Systems.

Standardowo nasze elektrobębny wyposażamy w osie sześciokątne (heksagonalne) na sprężynie. Jest to jeden za najczęściej stosowanych rodzajów zakończeń osi w rolkach. Tego typu zakończenie osi elektrorolki łączy ze sobą dwie zasadnicze cech: łatwość montażu w urządzeniu oraz skuteczne mocowanie umożliwiające prace elektrobebna.

rodzaje osi w motorolkach

Elektrorolka Rollex System średnica ø 89 mm.

Elektrorolko – elektro – bębny głównie są stosowane do napędu transporterów taśmowych przenoszących większe obciążenia lub w tych urządzeniach transportu bliskiego gdzie są stosowane elastyczne lub modułowe taśmy transportowe. Parametry takie jak moc silnika jego prędkość dobierana jest indywidualnie podobnie rzecz się ma z długościami roboczymi oraz do zabudowy oferowanych elektrobebnów marki Rollex Systems.

elektrorolka rollex

Elektrorolka ø 89 mm, z podwójnym kołem zębatym Rollex Systems.

Elektro – rolka ø89 mm z podwójnym kołem zębatym są najczęściej stosowane do napędzania innych rolek pracujących w transporterach – podajnikach rolkowych. Rolki są składane na zamówienie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika tego typu komponentów maszyn. Elektrobębny marki Rollex Systems łatwo dają się sterować za pomocą falowników dowolnej marki lub falownikiem firmy Rollex.

elektrorolka rollex