hamulce rolkowe

Hamulce rolkowe

hamulce rolkoweRolki hamujące oraz hamulce podczepiane pod rolki grawitacyjne służą do wyhamowywania rozpędzonych paczek, skrzynek, palet i zabezpieczają przed ich rozbiciem i zniszczeniem transportowanego towaru.


ZAPYTAJ O OFERTĘ

POMAGAMY W DOBRANIU ODPOWIEDNIEGO TYPU ROLKI TRANSPORTOWE

TEL. 698-625-532

 Rolka hamująca typ 700.

Rolka hamująca typ 700 jest przeznaczona do montażu w transporterach grawitacyjnych. Najczęściej jest stosowana w transporterach grawitacyjnych używanych do grawitacyjnego transportu palet, skrzyń i innych wielkogabarytowych paczek. Rolka hamująca typ 700 jest montowana w miejsce standardowych rolek grawitacyjnych i w sposób przewidywalny wyhamowuje paczki o wadze do 1500 kg. Rolki są wyposażone w specjalne uchwyty, które odpowiadają za prawidłową pracę zamontowanego hamulca.

rolka hamujaca rollex

Rolka hamująca typ 710.

Ciekawe rozwiązanie hamulca stosowanego w rolkowych transporterach rolkowych. Dużą zaletą tego typu hamulców jest ich łatwość – dowolność stosowania w momencie gdy potrzebne jest wyhamowanie paczek. Rolko hamujące – hamulce z serii 710 są proste w montażu i niezawodne w ciągłej pracy. Gwarancja jakości jaką zapewnia marka Rollex System gwarantuje pełną kontrolę nad transportowanym asortymentem.

rolka hamujaca rollex

Rolka hamująca typ 710 – średnica ø 86 mm.

Rolka hamująca – hamulec typ 710/86 jest przeznaczone do wyhamowywanie rolek o średnicy ø 60 mm. Zestaw hamujący typ 710/86 został tak wykonany by skutecznie wyhamowywać paszki na transporterach rolowych w których są używane rolki grawitacyjne D=60 mm. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest łatwy montaż, który można wykonać w dowolnym momencie pracy przenośnika. Często tego typu rozwiązanie znajduje zastosowanie w transporterach przenoszących kruche delikatne materiały (opakowanie szklane, materiały kruche etc.).

rolki hamujące rollex

Rolka – hamulec typ 710 średnica ø120 mm.

Rolka hamująca – hamulec typ 710/120 jest przeznaczone do wyhamowywanie rolek o średnicy od ø 60 mm do ø 80 mm. Zestaw hamujący typ 710/120 został tak wykonany by skutecznie wyhamowywać paszki na transporterach rolowych w których są używane rolki grawitacyjne D=60 – 80 mm. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest łatwy montaż, który można wykonać w dowolnym momencie pracy przenośnika. Rolka hamująca typ 710/120 przylega do rolek grawitacyjnych i wywiera większy opór  w porównaniu do rolki hamującej typ 710/86  Często tego typu rozwiązanie znajduje zastosowanie w transporterach przenoszących kruche delikatne materiały (opakowanie szklane, materiały kruche etc.).

rolki hamujące rollex